Точно когато изглеждаше, че всичко за Бостън Селтикс се оправя, Детелините отново забуксуваха и тази нощ дори паднаха от Финикс със 103:111 като домакини.

Слънцата, които са с най-слаби показатели на Запад, записаха 4-и пореден триумф и показаха, че при Келтите не всичко е розово.

Девин Букър наказа домакините с 25 точки, а новобранецът ДеАндре Ейтън добави 23 и взе 18 борби за впечатляващия триумф. Това е най-дългата победна серия на тима от Аризона от март 2015-а, с която балансът се подобри до 8-24.

Кайри Ървинг реализира 29 точки за Бостън, който дръпна с 11 точки в края на първата четвърт, но след това загуби преднината си, а в началото на последната част допусна изоставане от 80:92, от което нямаше връщане назад, макар и в един момент разликата да падна до 5 точки.

„Има мачове, в които когато изпуснем инициативата, така и не можем да си я върнем обратно и това е нещо, което трябва да променим” заяви Ървинг, чийто тим спечели наскоро 8 поредни мача, но след това загуби следващите 2 и сега е с показатели 18-12.

Останалите резултати: Шарлът – Кливланд 110:99, Филаделфия – Ню Йорк 131:109, Орландо – Сан Антонио 90:129, Торонто – Индиана 99:96, Чикаго – Бруклин 93:96, Милуоки – Ню Орлийнс 123:115, Минесота – Детройт 123:129 (прод), Юта – Голдън Стейт 108:103, Портланд – Мемфис 99:92, Сакламенто 113:132.